Çarşamba, Temmuz 6, 2022
Ana SayfaCovid-19AbbVie'den COVID-19'a Yönelik İş Birliği

AbbVie’den COVID-19’a Yönelik İş Birliği

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Global biyofarma şirketi AbbVie, Harbour BioMed (HBM), Utrecht Üniversitesi (UÜ) ve Erasmus Tıp Merkezi (ETM); SARS-CoV-2 adlı virüsün neden olduğu solunum yolu hastalığı COVID-19’a yönelik iş birliği yapacaklarını duyurdu.

AbbVie, söz konusu iş birliği kapsamında klinik öncesi faaliyetlerle UÜ’yü, ETM’yi ve HBM’yi destekleyecek, aynı zamanda da ileri evre klinik öncesi ve klinik geliştirme çalışmaları kapsamında hazırlık yapacaktır.

AbbVie Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bilimsel Kurul Başkanı Tom Hudson (M.D.), “COVID-19’a yönelik araştırmalar ve geliştirmeler, küresel bir ihtiyaç olarak önemini korumaktadır” dedi.

HBM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jingsong Wang, “AbbVie, yenilikçi antiviral tedaviler geliştirme konusunda dünya liderlerindendir” dedi.

UÜ’de Araştırma Lideri olarak görev yapan Doç. Dr. Berend-Jan Bosch, “SARS-CoV-2 salgını, koronavirüs biyolojisini anlamanın ne denli önemli olduğunu göstermiştir” diyerek açıklamalarına şöyle devam etti: “AbbVie ile olan iş birliğimiz, araştırmalarımızı, hastalığa karşı verilen mücadeleyi ileriye taşıma potansiyeli olan klinik bir aday haline getirmek için harika bir fırsat sunuyor.”

Rotterdam ETM’de Hücre Biyolojisi Akademi Profesörlüğü yapan ve Harbour BioMed Bilimsel Kurulu Kurucu Başkanı Frank Grosveld ise şu yorumda bulundu: “Bu iş birliği sayesinde, klinik çalışmalara doğru daha hızlı adımlarla ilerleyebilecek bir konumdayız.”

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz