Cumartesi, Mart 2, 2024
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiAIFD’nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi

AIFD’nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşku ve gurur içinde...

Depremzede Çocuklar İçin ‘Aşı’ Uyarısı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi...

Abdi İbrahim’e 5 Kategoride Ar-Ge ödülü

Türk ilaç sektörünün 21 yıldır kesintisiz lider ismi Abdi...

Pfizer Türkiye’de Atama

Pfizer Türkiye’ye 2008 yılında katılan Elif Çetinkaya, Ticari Beceriler...
- Advertisement -

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AIFD) 19’uncu Olağan Genel Kurul toplantısı 17 Şubat’ta gerçekleştirildi. Genel Kurul’da AIFD’nin yeni dönem yönetim ve denetleme kurulu asil ve yedek üyeleri belirlendi. Dr. Mete Hüsemoğlu AIFD Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AIFD) 19’uncu Olağan Genel Kurulu, 17 Şubat’ta, İstanbul’da yapıldı. Genel Kurul’da, derneğin yeni dönem yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeleri seçildi. Yeni yönetim kurulunun ilk toplantısında, Dr. Mete Hüsemoğlu yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Yeni dönemde AIFD Yönetim Kurulu üyelerini Cem Öztürk, Ece Kaşıkçı, Gözde Güllüoğlu, Jens Olesen, Natacha Theytaz, Natasa Klicko, Okan Güner, Per Edlund,Serkan Barış ve Şehram Zayer oluştururken AIFD Denetleme Kurulu üyeliğini Hanzade Yaz, Muhittin Bilgütay ve Özdemir Şengören yürütecek.

AIFD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mete Hüsemoğlu Genel Kurul’da yaptığı konuşmada ülkemizin yaşadığı deprem felaketi sonucu oluşan yaraların birlik ve beraberlik içinde sarılacağını dile getirdi. Hüsemoğlu “Hepimizi derinden üzen felaketi öğrendiğimiz ilk dakikalardan itibaren, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nden tarafımıza ulaşan ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyacını içeren liste doğrultusunda gerekli ihtiyaçların ivedilikle karşılanmasını sağlıyoruz. Bu zorlu süreçte AIFD üyesi firmalarımızın sadece Türkiye’deki değil, küresel operasyonları dahilindeki kaynaklarının da büyük bir dayanışma ruhu içinde ülkemize aktarıldığını gördük ve firmalarımızın desteğini bir kez daha hissettik. Tüm kamu kurumlarımız, çok değerli sivil toplum örgütlerimiz ve sektör paydaşları ile iş birliği içinde, ülkece bulunduğumuz zorlu süreçte ülkemiz insanına destek vermeye, hastaların tedavi ihtiyaçlarını karşılamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.’’ diye konuştu.

- Advertisement -

En Son İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz