Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaHABERLERYurtiçinden HaberlerAlign Technology'den Genç Hastalara Yönelik Yeni Çözümler

Align Technology’den Genç Hastalara Yönelik Yeni Çözümler

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Align Technology, genç hastalara yönelik Invisalign First çözümlerini ve Mandibular Advancement (MA) özelliğini Türkiye’deki Doktorlara Sunuyor

Align Technology, karışık dişlenme dönemindeki genç hastalara yönelik Invisalign First çözümleriyle birlikte Mandibular Advancement (MA) özellikli Invisalign Comprehensive tedavi yöntemini piyasaya sürerek iki tedaviyi de Türkiye’deki doktorların uygulamasına sunduğunu duyurdu. Invisalign sistemi, yalnızca Invisalign eğitimli doktorlar tarafından uygulanabilen piyasadaki en gelişmiş şeffaf plak çözümüdür. Bugüne kadar 1,6 milyonu genç hastalar olmak üzere 6,8 milyonun üzerinde hasta Invisalign ile tedavi edildi.[1]

Align Technology, faz 1 tedavisi gören genç hastalar için özel olarak tasarlanmış Invisalign First şeffaf plaklarını Türkiye’de piyasaya sürdü. Invisalign First, genellikle 6-11 yaş aralığında erken karışık dişlenme dönemindeki genç hastalar için özel olarak tasarlanan ilk şeffaf plak tedavisidir. Genç hastalar, alt çeneyi ileri doğru hareket ettirirken aynı anda dişleri hizalayan Mandibular Advancement özellikli Comprehensive Invisalign tedavisi uygulanarak başarıyla tedavi edilebilir.

Invisalign sistemi yalnızca Invisalign eğitimli doktorlar tarafından uygulanabilir.

Invisalign First Tedavisi
Invisalign First şeffaf plakları, daimi dişlerin tamamının sürmesinden önce Faz 1 tedavisi gören, süt dişleri ve daimi dişlerin bir karışımı olan erken karışık dişlenme dönemindeki genç hastalar için özel olarak geliştirildi. Invisalign First şeffaf plakları dental ark formunu gelişimini düzenlemek ve sürmekte olan daimi dişler için alan yaratmak için tasarlandı. Ayrıca bu tedavi yöntemi, dental arkların gelişimi, ark genişletme, boşluklar yer darlığı, A-P düzeltmi, estetik hizalama, diş protrüzyonları ya da arklar arasındaki oklüzal çatışmaların mevcut olduğu durumlarda da kullanılabilir.

Mandibular Advancement özellikli Invisalign Comprehensive tedavisi
Mandibular Advancement özellikli Invisalign Comprehensive tedavisi, büyüme dönemindeki ergen ve genç hastalarda Sınıf II diş düzeltme tedavinde kullanılan Invisalign şeffaf plak sisteminin özelliklerini, alt çeneyi ileri doğru hareket ettirirken aynı anda dişleri hizalayan Mandibular Advancement özellikleriyle birleştiren ilk şeffaf plak çözümüdür. Invisalign tedavisi, maloklüzyon ve çapraşıklığı düzeltirken, alt çeneyi önde tutan “precision wings” aracılığıyla Sınıf II için yaygın olarak kullanılan işlevsel apareylerin hareketinin tekrarlanması için özel olarak tasarlanmıştır.

Align Technology Hakkında
Align Technology, dünyanın en gelişmiş şeffaf diş plak sistemi Invisalign®’ın ve, ortodontik ve restoratif diş hekimliği uygulamalarına yönelik ağız içi tarayıcısı iTero®’nun tasarımını, üretimini ve pazarlanmasını üstlenen küresel bir tıbbi cihaz şirketidir. Align’ın ürünleri diş hekimlerinin bekledikleri klinik sonuçlara ulaşmalarına ve hastalarına etkili ve en gelişmiş seçenekleri sunmalarına yardımcı olmaktadır.

Invisalign Sistemi Hakkında
Invisalign sistemi, tescilli sanal modelleme yazılımı, hızlı üretim süreçleri, özelleştirilmiş üretim ve diş çapraşıklarının düzeltilmesinde kullanılan neredeyse tamamen şeffaf ve çıkarılabilir ürünlerin veya diş plaklarının kombinasyonunu temsil eder. Invisalign şeffaf plakları hastalara, Invisalign eğitimi almış ortodontistler veya diş doktorları tarafından reçete edilir. Tedavi seçenekleri basit çapraşıklıkların düzeltilmesinden karmaşık vakalara ve tedavi sonrası koruma uygulamalarına kadar uzanır.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz