Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiAlign Technology'den Yeni Sistemi

Align Technology’den Yeni Sistemi

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img
 • Bir dişin iç yapısını (diş minesi ve dentin) gerçek zamanlı olarak tarayan, yakın kızılötesi görüntüleme (NIRI) teknolojisine sahip ilk intraoral tarayıcı1.
 • 3D, renkli ve NIRI görüntüyü aynı anda kaydeden ve iTero TimeLapse1 aracılığıyla zamansal karşılaştırmayı mümkün kılan ilk entegre dental görüntüleme sistemi.
 • iTero Element 5D sisteminde kullanılan NIRI teknolojisi, zararlı radyasyon kullanmadan diş üzerindeki interproksimal çürük lezyonlarının saptanmasına ve görüntülenmesine yardımcı oluyor1.
 • Yeni web tabanlı MyiTero.com arayüzü, iTero Element 5D sisteminin görsel yönünü tamamlıyor.
 • Diş hekimi ve laboratuvar arasındaki doğrudan iş akışı sayesinde, taramalar otomatik olarak istenilen laboratuvara gönderilebiliyor.

iTero Element 5D Görüntüleme Sistemi: sadece bir tarayıcıdan daha fazlası
iTero Element 5D tarayıcı, diş hekimlerinin iTero Element 2 tarayıcıda bekledikleri ve güvendikleri tüm özellikleri ve işlevleri sunmanın yanı sıra; 3D, renkli ve NIRI görüntüyü aynı anda kaydeden ve iTero TimeLapse1 aracılığıyla zamansal karşılaştırmayı mümkün kılan ilk entegre dental görüntüleme sistemidir. iTero Element 5D Görüntüleme Sisteminin entegre 3D, renkli ve NIRI görüntüleme teknolojisi, zararlı radyasyon kullanmadan diş eti üzerindeki interproksimal çürük lezyonlarının saptanmasına ve izlenmesine yardımcı olur. 60 saniye kadar kısa bir sürede, doktorlara aşağıdaki gibi önemli görselleştirme olanakları sunar:

 • Restoratif ve ortodontik tedavilere yönelik 3D görüntüler
 • Oklüzal kontrol aracı gibi analiz enstrümanları2
 • NIRI görüntüleme
 • Ağız içi kamera görüntüsü
 • iTero TimeLapse teknolojisi
 • InvisalignÒ sonuç simülatörü2
 • Invisalign gelişim değerlendirmesi2

Diş şeklindeki farklılıklar, geleneksel röntgen filmlerinin yetersizlikleri ve diş düzeni farklılıkları gibi pek çok faktör; diş çürüklerinin, özellikle de interproksimal veya diş aralarında olanların tespit edilmesini zorlaştırabilir. iTero Element 5D Görüntüleme Sistemi, doktorlara interproksimal alanlardaki çürükleri zararlı radyasyon olmadan tespit ve takip etme konusunda yardımcı oluyor ve böylece hastalara daha iyi tedavi sunmalarını sağlıyor. Diş hekimleri bu yeni görüntüleme sistemi sayesinde, hastalarının dişlerini her ziyarette etkili bir şekilde tarayabilecek ve ideal ağız sağlığı için, tedavi seçeneklerini daha iyi görselleştirebilecek.

Yeni web tabanlı arayüz MyiTero.com ile ağız içi taramalara her yerden ulaşılabilecek
Align Technology tarafından sunulan MyiTero.com isimli web tabanlı arayüz, iTero Element 5D Görüntüleme Sisteminin kapsamlı görselleştirme özelliklerini tamamlıyor ve hasta taramalarının birden fazla cihaz üzerinden incelenebilmesine olanak tanıyor. Böylece bu ileri teknolojiye daha fazla sayıda hasta erişebiliyor. MyiTero.com sayesinde tarayıcıların işi de hafifliyor ve böylece görüntüleme sistemlerinden daha etkili bir şekilde faydalanılabiliyor.

Align Technology Hakkında
Align Technology, dünyanın en gelişmiş şeffaf diş plak sistemi Invisalign®’ın ve, ortodontik ve restoratif diş hekimliği uygulamalarına yönelik ağız içi tarayıcısı iTero®’nun tasarımını, üretimini ve pazarlanmasını üstlenen küresel bir tıbbi cihaz şirketidir. Align’ın ürünleri diş hekimlerinin bekledikleri klinik sonuçlara ulaşmalarına ve hastalarına etkili ve en gelişmiş seçenekleri sunmalarına yardımcı olmaktadır.

Invisalign Sistemi Hakkında
Invisalign sistemi, tescilli sanal modelleme yazılımı, hızlı üretim süreçleri, özelleştirilmiş üretim ve diş çapraşıklarının düzeltilmesinde kullanılan neredeyse tamamen şeffaf ve çıkarılabilir ürünlerin veya diş plaklarının kombinasyonunu temsil eder. Invisalign şeffaf plakları hastalara, Invisalign eğitimi almış ortodontistler veya diş doktorları tarafından reçete edilir. Tedavi seçenekleri basit çapraşıklıkların düzeltilmesinden karmaşık vakalara ve tedavi sonrası koruma uygulamalarına kadar uzanır.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz