Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiAstraZeneca Türkiye Sanal Gerçeklik Gözlüklerini Kullanmaya Başladı

AstraZeneca Türkiye Sanal Gerçeklik Gözlüklerini Kullanmaya Başladı

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Yeni nesil teknolojilere yaptığı yatırımlarla sağlık hizmetlerinin geleceğini şekillendirmeyi amaçlayan AstraZeneca Türkiye, geliştirdiği yenilikçi sağlık çözümlerini sağlık çalışanlarına sanal gerçeklik gözlüğünün sunduğu kapsamlı deneyimle anlatacak. AstraZeneca Türkiye, Türkiye’de ilkler arasında yer alan ve ilk olarak İstanbul ile Ankara’da kullanılmaya başlanan uygulamayı 2023’e kadar ülke çapında yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Sağlık hizmetlerinin dönüşümüne yön vermek için yeni nesil teknolojilerden yararlanan AstraZeneca Türkiye, hastane içinde sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği aktivitelerinde yenilikçi bir uygulamaya imza attı. Hastane ziyaretlerinde AstraZeneca’nın geliştirdiği yenilikçi sağlık hizmetleri çözümlerine dair bilgiler aktaran AstraZeneca Türkiye saha ekipleri, artık anlatımlarında sanal gerçeklik (VR) gözlüklerini kullanıyor. Hekimler, sanal gerçeklik gözlüklerinin yardımıyla bulundukları ortamdan hiç ayrılmadan geliştirilen tanı ve tedavi çözümlerini sezgisel bir deneyimle inceleyebiliyor. İstanbul ve Ankara’da pilot çalışmalarına başlanan uygulama, 2022 ve 2023 yılları içerisinde AstraZeneca Türkiye’nin tüm tedavi alanlarında ve ülke genelinde yaygınlaştırılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AstraZeneca Türkiye Ticari Mükemmellik ve Satış Kanalları Direktörü Burak Artunç konuyla ilgili şu görüşleri paylaştı: “AstraZeneca olarak, sağlığın iyileştirilmesi için bilimin ve yeni nesil teknolojilerin gücünü kullanıyoruz. Teknoloji, hastalıkların ve hastalık yönetiminin doğasını daha iyi kavrayabilmemizi sağlıyor. Vizyonumuz, bilim ve bilimsel veriler tarafından yönlendirilen, bilgilendirilen ve dünya çapında hastalar ve sağlık sistemleri için sonuçları önemli ölçüde iyileştirmeyi amaçlayan kişiselleştirilmiş bir sağlık hizmeti anlayışını temel alıyor. Sağlığın iyileştirilmesine katkı sağlamak için yeni nesil ihtiyaçları öngörüp bunları karşılamaya, uzmanlığımızı geliştirmeye ve yatırımlarımızı artırmaya devam edeceğiz.”

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz