Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiAstraZeneca Türkiye'de Yeni Atama

AstraZeneca Türkiye’de Yeni Atama

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşku ve gurur içinde...

Depremzede Çocuklar İçin ‘Aşı’ Uyarısı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi...

Abdi İbrahim’e 5 Kategoride Ar-Ge ödülü

Türk ilaç sektörünün 21 yıldır kesintisiz lider ismi Abdi...

Pfizer Türkiye’de Atama

Pfizer Türkiye’ye 2008 yılında katılan Elif Çetinkaya, Ticari Beceriler...
- Advertisement -

Selma Işıkol, 1 Şubat 2023 tarihi itibarıyla AstraZeneca Türkiye’de Onkoloji Klinik Araştırmalar Ülke Direktörü olarak görevine başladı.

AstraZeneca Klinik Araştırmalar Departmanı’nda gerçekleşen organizasyonel değişiklik ile Biyofarma Klinik Araştırmalar ve Onkoloji Klinik Araştırmalar olmak üzere iki ayrı bölüm oluşturuldu. 2016 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de çalışan ve Klinik Araştırmalar Departmanı’nda birçok görevi başarıyla yürüten Selma Işıkol, 1 Şubat 2023 tarihi itibarıyla Onkoloji Klinik Araştırmalar Ülke Direktörü görevine terfi etti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Selma Işıkol, 2007 – 2012 tarihleri arasında Sanofi Türkiye, 2013-2014 yıllarında Sanofi Kazakistan ve 2015 – 2016 yıllarında Novo Nordisk şirketlerinde Klinik Araştırmalar Departmanı’nda çeşitli görevlerde bulundu. 2016 yılında AstraZeneca Türkiye’ye Klinik Araştırmalar Proje Müdürü olarak katılan Işıkol, bu departmanda aldığı çeşitli görevlerin ardından son olarak Klinik Araştırmalar Departmanı’na bağlı olarak Onkoloji Klinik Araştırmalar Birim Direktörü görevini üstleniyordu.

Selma Işıkol bundan sonraki kariyerine AstraZeneca Türkiye Onkoloji Klinik Araştırmalar Ülke Direktörü olarak devam edecek.

- Advertisement -

En Son İçerikler