Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaKONULARSosyal SorumlulukBak Ciğerim,Akciğerim

Bak Ciğerim,Akciğerim

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşku ve gurur içinde...

Depremzede Çocuklar İçin ‘Aşı’ Uyarısı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi...

Abdi İbrahim’e 5 Kategoride Ar-Ge ödülü

Türk ilaç sektörünün 21 yıldır kesintisiz lider ismi Abdi...

Pfizer Türkiye’de Atama

Pfizer Türkiye’ye 2008 yılında katılan Elif Çetinkaya, Ticari Beceriler...
- Advertisement -

Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında güçlerini birleştiren Roche İlaç Türkiye ve Türk Tıbbi Onkoloji Derneği (TTOD), Metin Tekin’den de aldıkları destekle hastalığa dikkat çekmek üzere “Bak Ciğerim, Akciğerim” diyor ve herkesi akciğerlerine özen göstermeye çağırıyor.

2018 yılında Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı için Ahmet Mümtaz Taylan ile bir kampanya filmine imza atan Roche İlaç Türkiye, bu yıl da Türk Tıbbi Onkoloji Derneği (TTOD) ve efsane futbolcu Metin Tekin ile bir araya geldi ve dünya genelinde önemi giderek artan akciğer kanserine dikkat çekmek için “Bak Ciğerim, Akciğerim” sloganıyla bir farkındalık kampanyası daha hazırladı.

Başrolünde Metin Tekin’in yer aldığı ve dijital medya kanallarında yayınlanan farkındalık filmi, hayatın tıpkı futbol gibi iyi yönetilmesi gerektiğine ve akciğer sağlığına dikkat çekiyor. #bakciğerim filminde, en sık görülen kanser türü olan akciğer kanserine karşı uyarılara kulak vermenin önemi de vurgulanıyor. Metin Tekin, geçmeyen inatçı öksürük, göğüs ağrısı ve iştahsızlık durumunda ertelemeden doktora başvurulması gerektiğini söylüyor ve “Hayat sahasına hep birlikte çıkalım ve sevdiklerimizle bu oyunu sağlıklı oynayalım” çağrısında bulunuyor.

- Advertisement -

En Son İçerikler