Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaHABERLERYurtiçinden HaberlerBayer’in Düzenlediği Youth Ag Summit’e Katılacak 100 Genç Belli Oldu

Bayer’in Düzenlediği Youth Ag Summit’e Katılacak 100 Genç Belli Oldu

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Bayer’in Kasım ayında gerçekleştireceği Youth Ag Summit’e(Gençlik Tarım Zirvesi) 44 ülkeden seçilen 100 delege belli oldu. 2000 başvuru arasından Youth Ag Summit‘e, gıda güvenliği sorunu karşısında küresel tarım için sürdürülebilir çözümler geliştirmek üzere öğrenmeye ve iş birliği içerisinde çalışmaya istekli 18 – 25 yaş arasındaki genç liderler seçildi.

Türkiye’den zirveye katılmaya mezun olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi‘nde master eğitimine devam eden 23 yaşındaki Ziraat Mühendisi Ertuğrul Işık hak kazandı.

Ertuğrul Işık: “Tarımın geleceğini değiştirmeye istekli genç liderlerin arasında yer almaktan ve Youth Ag Summit’e katılmaktan mutluluk duyuyorum. Hayallerinin peşinden koşan bir genç olarak, küresel tarım adına sürdürülebilir çözümler geliştirmek ve değişim yaratan fikirleri hayata geçirmek için dünyanın farklı ülkelerinden seçilen gençlerle birlikte çalışacağım, düşüncelerimi paylaşacağım için çok heyecanlıyım” dedi.

Seçilmek adına bu yılki delegeler, zirvenin genel teması olan “Aç Bir Gezegeni Beslemek” üzerine proje fikirlerini ve daha önceki çalışmalarından örnekler sundu. Bayer AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Ürünleri Bölüm Başkanı Liam Condon, “Gençler, gıda güvenliği sorunlarıyla mücadelede gerçek bir fark yaratmak için tutkuyla çalışmaya hazır. Geleceğin liderlerini destekleyerek, onlara daha sürdürülebilir bir gıda sistemi yaratmaları için yardımcı olacağız” dedi.

Bu yılki Youth Ag Summit kapsamında delgeler aynı zamanda ilk kez düzenlenecek YAS Üniversitesi programında 10 haftalık bir sürece dahil olacak. Ocak 2022’de başlayacak programda zirveye seçilen 100 genç; iş ve iletişim becerilerini geliştirmeye, mentorlardan koçluk almaya ve kendi proje konseptlerini geliştirmeye yardımcı olacak haftalık ödevleri tamamlamaya devam edecek. YAS Üniversitesi’nde delegeler, proje fikirlerini uzmanlara sunarak aynı zamanda ödüller için yarışma fırsatına sahip olacak.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz