Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiBerko İlaç “Empati Parkuru” Sınavından Geçti

Berko İlaç “Empati Parkuru” Sınavından Geçti

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Bayer Farma’da Çifte Atama

Bayer Farma Bölümünde iki üst düzey atama gerçekleşti. Bayer...

En Popüler Doktor Dizileri

Hastane ve doktor temalı dizi izlemeyi sevenleri buraya alalım!...

Meme Kanserini Teşhis Eden Sütyen Geliştirildi

Nijeryalı robotik gömülü sistem mühendisi Bolarinwa Kemisola meme kanserini...

Türkiye Kısırlık Tedavisinde Avrupa’dan Daha İyi

Türk Alman Jinejoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV)...

Roche, 2023’te Yönetim ve İcra Kurulu’nda Değişikliğe Gidecek

Tüm dünyada insanların yaşamlarını iyileştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Roche,...

Toplumsal farkındalık projelerinde sıkça yer alan ve kendi yürüttüğü projelerde de toplum nezdinde farkındalık geliştirmeyi amaç edinmiş Berko İlaç, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) “Empati Parkuru” projesine katılarak tekerlekli sandalye kullanan bireylerin yaşadığı zorlukları anlama ve toplumsal empati geliştirme konularına dikkat çekti.

Berko İlaç çalışanları TOFD’nin “Empati Parkuru” projesi ile hem duygulu anlar yaşadı hem de daha bilinçli bir toplum için engellere dikkat çekti. Engelli bireylerin temel hak ve özgürlükleri için farkındalık yaratmayı amaçlayan Berko İlaç çalışanları, derneğe ait tekerlekli sandalyeleri gündelik hayattakine benzer engellerin olduğu özel parkurda kullanarak engelli bireylerin yaşadığı sorunları deneyimledi.

Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Direktörü Eylem Beran’ın önderliğinde TOFD iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte Beran, “Tekerlekli sandalye kullanıcılarının her gün pek çok zorlukla karşılaşmasının ne demek olduğunu katıldığım bu proje sayesinde deneyimleme şansım oldu. Toplumun birer bireyi olarak, tekerlekli sandalye kullanan bireyler için daha çok empati yaparak her fırsatta bu zorlukların en aza indirgenmesi için çalışacağız. Berko İlaç çalışanları olarak topluma açık bir yerde engelli bireyler için uygun olmayan bir alan gördüğümüzde “Buradaengellendim” web sitesine görsel yükleyerek, engellerin kaldırılması ve yaşam alanlarını kolaylaştırmak için üzerimize düşeni yapacağız. Bugün burada olmak hepimizi hem çok duygulandırdı hem de bu konuda daha bilinçli olmamıza vesile oldu. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne böyle harika bir farkındalık ortamı yarattıkları için çok teşekkür ederim.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Empati Parkuru projesi; geçirdiği omurilik felci ve sağlık sorunları nedeniyle tekerlekli sandalye kullanan bireylerin, günlük hayatta yaşadıkları zorlukları anlamaya yardımcı olmak üzere Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) tarafından yürütülen bir projedir. TOFD Genel Merkezi’nde oluşturulan özel bir parkurda, engelli bireylerin gündelik hayatta yaşadığına benzer engeller katılımcılar tarafından bire bir deneyimleniyor ve bu vesileyle empati ve farkındalık sağlanıyor. Proje, günlük hayatta park noktalarının işgal edilmesi, basamak ve eğimli yerlerin engelli bireyler için uygun olmayışı gibi pek çok sebepten dolayı engellenmeleri ve bazen bu sebeplerden dolayı evden çıkmak istememeleri durumuna dikkat çekiyor.

En Son İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz