Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfadergiEn Popüler Doktor Dizileri

En Popüler Doktor Dizileri

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşku ve gurur içinde...

Depremzede Çocuklar İçin ‘Aşı’ Uyarısı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi...

Abdi İbrahim’e 5 Kategoride Ar-Ge ödülü

Türk ilaç sektörünün 21 yıldır kesintisiz lider ismi Abdi...

Pfizer Türkiye’de Atama

Pfizer Türkiye’ye 2008 yılında katılan Elif Çetinkaya, Ticari Beceriler...
- Advertisement -

Hastane ve doktor temalı dizi izlemeyi sevenleri buraya alalım! Çünkü sizin için en popüler 10 tanesini bir araya getirdik. İşte IMDb puanları ile en popüler doktor dizileri…

10. The Mob Doctor / IMDb 6.5

Medikal drama tarzı dizi olan The Mob Doctor, mesleği ile mafya arasında kalan genç bir doktorun hikayesini konu alıyor. Aile bağları yüzünden güney köklerinden ayrılamayan Dr. Grace, kardeşinin kumar borcunu ödemek için mafya ile anlaşma yaparak kaçak doktorluk yapmsya başlıyor. İki ayrı dünya arasında zorlanan Grace, gündüz sıradan hastalarına yardım ederken, gece ise mafyanın pis işlerini halletmek zorunda kalıyor.

9. Private Practice / IMDb 6.7

Grey’s Anatomy’nin en iyi doktorlarından biri olan jinekolog Addison, ilişkilerini sürdürmeyi ise ne yazık ki başaramamaktadır. Seattle Grace Hastanesi’nden ve kentten ayrıldıktan sonra ise California’da yaşamını sürdüren Addison, Santa Monica bölgesinde tıp fakültesinden arkadaşları ile tekrar buluşur. Burada kurdukları Oceanside Wellnes Center’da jinekoloji bölümünde çalışmaya başlasa da Addison’ın enteresan doktorlar ve sağlıkçılar ile bir araya gelmesine engel olamaz. Tek gecelik ilişkilerin insanı alternatif tıp doktoru Pete Wilder ve terapist Dr. Violet Turner da Addison’un çözmesi gereken yeni karakterler olacaktır.

8. Body of Proof / IMDb 7.1

Tanınırlığı ve başarısı ile bilinen beyin cerrahı Dr. Megan Hunt’un doktorluk kariyeri, geçirmiş olduğu bir trafik kazası sonucunda sonlanır. Meslek hayatına adli tıp uzmanı olarak devam eden Hunt’ın kendini adadığı alan ise kaza veya cinayet sonucu ölen kişileri ölüm nedenleri olacaktır. Bir süre sonra kendisini fazlaca işine kaptıran Hunt, zekasını son derece kuvvetli sezgileri ile birleştirir ve yetkilerini aşarak olayları çözümlemeye başlar. Yöneticileri ise bu durumdan hiç hoşnut olmayacaklardır.

7. Saving Hope / IMDb 7.5

Dizi, Toronto’daki bir hastanede geçmektedir. Yeni doğan yoğun bakım uzmanı olan Alex Reid ve cerrahi bölüm şefi Charlie Harris’in ciddi bir ilişkisi vardır ve çift nişanlıdır. Geçirmiş olduğu kaza sonrasında komaya giren cerrahın durumu ise hiç iyi değildir. Hastaneye ise Charlie yerine yeni bir doktor gelir ve ekibin geri kalanı komadaki Charlie için umutları tüketmemenin peşindedir. Bunun yanı sıra hastanedeki günlük tempoya da ayak uydurma zorundadırlar. Tüm bunlar olurken Charlie ise ölüm ve yaşam arasında gidip gelse de hastanenin koridorlarındaki varlığını sürdürmektedir.

6. Grey’s Anatomy / IMDb 7.6

Seattle Grace Hastanesi’nde geçmekte olan dizide farklı tıp fakültelerini yeni bitiren 5 stajyer doktor adayı Meredith, Cristina, Izzie, Alex ve George zorlu bir eleme sınavını geçmeyi başarırlar. Prestijli bir eğitim hastanesi olarak bilinen Seattle Grace’in cerrahi departmanında stajyerlik programına kabul edilen 5 stajyer, 1 yıl boyunca cerrahi bölümünün en başarılı doktorlarından biri olan Uzman Dr. Bailey’in gözetiminde olacaklardır. Doktorluğun her yönünü yaşayan stajyerleri bekleyen ise hastanenin karmaşasının yanı sıra aşk ilişkilerindeki yeni heyecanlar ve bocalamalar olacaktır.

5. ER / IMDb 7.7

1994 yılında Chicago’daki Country General Hastanesi’nin acil servisi her gün olduğu gibi travma vakaları ile boğuşmaktadır. Hastane koridorları 15 yıldır John Carter, Dr. Mark Greene, Dr. Susan Lewis, Dr. Doug Ross. ve Carol Hathaway ile beraber yola çıkan ER gibi onlarca doktor tarafından aşındırılmaya devam etmektedir. Doktorların iç dünyasının yanı sıra insancıl öykülerinin ve ilişkilerinin de konu edinildiği dizi, televizyon tarihinin en uzun süreli hastane dizilerinden biridir.

4. The Resident / IMDb 7.7

Fazlasıyla zeki hatta gerçek anlamda bir dahi olan doktor, ilk gün boyunca idealistik genç bir doktora rehberlik etmektedir. Hastanede yaşanan her şeyi iyi ve kötüsüyle de herşeyi gösterecek kadar da şeffaftır. Doktor her ne kadar bu alanda hayatların kurtarılabileceğini veya ölümlerin olabileceğini gösterse de beklentilerin yıkılacağı ise kesindir.

3. New Amsterdam / IMDb 8.1

Hastane draması olan dizi Eric Manheimer’ın Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital adlı kitabından esinlenilerek hazırlanmıştır. ABD’nin en eski kamu hastanelerinden birinde çalışmakta olan Dr. Max Goodwin hastalarına en iyi koşullarda bakmak için elinden geleni yapmaktadır. Dizide ise Dr. Max Goodwin ele alınmaktadır.

2. The Good Doctor / IMDb 8.2

Otizm ve savant sendromu olan genç cerrah Shaun Murphy, prestijli bir hastanenin cerrahi birimine katılmak için sessiz, sakin bir ülkeye taşınma kararı alır. Yalnız olan ve çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta zorlanan Dr. Shaun, iş arkadaşlarının kendisinden şüphe duymamaları için ise onlara değişik hediyeler vermektedir.

1. House / IMDb 8.7

Gregory House. Biraz gıcık, çok fazla huysuz ve aksi olsa da işinde uzman bir doktor. Tanı koymada kusursuz hareket eden House, sağ bacağındaki aksaklık sebebiyle koltuk değneği kullanıyor. Fakat bu durum karizmasını zedelemeyip, etkileyiciliğini artıyor. Son derece zeki olan Dr. House, her vakayı çözebiliyor olsa da ekibinde çalışan uzman doktorların psikolojilerini ise altüst ediyor. Özellikle de ekipteki doktorların özel hayatlarına karışmayı seviyor. Kendi sayılı gönül ilişkisinde de her zaman

- Advertisement -

En Son İçerikler