Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiGene2info Türkiye’deki En Yenilikçi Sağlık Girişiminden Biri Seçildi

Gene2info Türkiye’deki En Yenilikçi Sağlık Girişiminden Biri Seçildi

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Nadir hastalıklara yönelik genetik kökenleri inceleyen global biyoinformatik sektörünün Türk oyuncusu Gene2info,Türkiye’de sağlık alanında yenilikçi çözümler geliştirmek ve sunmak için çalışan Sanofi’nin girişimcilik programı PharmUp 2021’e seçildi. Endeavor iş birliğinde gerçekleştirilen programda Gene2info, 64 şirket arasından ilk 6’da yer aldı.

Genetik hastalıkların tanı sürecini, hastalığa özel tanı kitleri ve yapay zekâ destekli algoritmalarla hızlandıran Gene2info,Türkiye’de en yenilikçi 6 sağlık girişimden biri seçildi. Gene2info, Sanofi’nin hayata geçirdiği ve Endeavour Türkiye iş birliği ile yürütülen sağlık alanında fark yaratacak fikir ve proje sahiplerine yönelik PharmUp Girişimcilik Programı’na katılmaya hak kazandı. Programa başvuran 64 firma arasından ilk 6’ya giren Gene2info,2021 yılı PharmUp kapsamında çalışmalar gerçekleştirecek.

Uygulanan teknolojiyle Türkiye’de bir ilk

Genetik tanı alanında, nadir hastalıklarla ilgili çalışan tüm hekimlere uçtan uca bir çözüm sunduklarını söyleyen Gene2info Kurucu Ortağı Bahadır Onay, “Nadir hastalıkların genetik tanısında uyguladığımız teknoloji ve iş modeliyle Türkiye’de ve bölgemizde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Standardize edilmiş ürün, yazılım ve servislerimizle tanı sürecini hızlandırıyoruz. Hastadan biyolojik örneğin alınması, dijitize edilmiş genetik verinin yapay zekâ ile analizi, varyantların saptanması ve genetik analiz raporunun doktora iletilmesine kadar tüm sürecin çevrimiçi bir platformdan yürütüldüğü bulut tabanlı bir genetik tanı çözümü sunuyoruz. Daha önümüzde pek çok hedef ve uzun bir yol var. Bu anlamda Sanofi’nin PharmUp 2021 yılı Girişimcilik Programına seçilen 6 yenilikçi sağlık girişiminden biri olduğumuz için çok heyecanlıyız. Sanofi’nin sağlıkta inovasyon tecrübesinden faydalanmak, Endeavor Türkiye mentorlerinin yenilikçi bakış̧ açısıyla çözümlerimizi zenginleştirmek, iş birliği olanaklarını araştırmak ve sağlık teknolojilerindeki benzer girişimlerle bir arada olmak fırsatını elde ettik. Bu deneyimin bize çok büyük katkılar sunacağına inanıyoruz” dedi.

2021 yılı PharmUp programı katılımcıları Akıllı Sağlık Cihazları ve Diagnostik Çözümler, Medikal Eğitim ve İletişim Araçları, Sağlıklı Yaşam Çözümleri, Dijital Sağlık ve Teletıp, Veri Yönetimi ve Analitiği, Kurumsal Dijital Dönüşüm alanında çalışmaları bulunan sağlık alanındaki yenilikçi girişimlerden seçildi. Mentörlük desteği ve eğitimler içeren program 3 ay sürecek.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz