Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiGensenta, Sağlığın Geleceğine İlerliyor

Gensenta, Sağlığın Geleceğine İlerliyor

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

2012 yılında biyoteknolojide dünyanın en ileri çözümlerini üreten Amgen ile güçlerini birleştiren Mustafa Nevzat İlaç, Gensenta adını alarak köklü geçmişinden aldığı güçle sağlığın geleceğine doğru yenilenerek ilerliyor. Biyoteknolojiden jeneriğe tüm alanlarda halkın sağlıklı yaşamına destek vermek ve hastalara hizmet etmek için çalıştıklarını belirten Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, “Yeni kimliğimiz ve vizyonumuzla Türkiye’nin yerli üretim ve ihracat hamlesine destek vermeye devam edeceğiz. Gensenta ile Türkiye üzerinden 5 kıtaya ihracat yapmayı planlıyoruz” dedi.

İki fabrikası ve 1000’in üzerinde çalışanı ile ilaç sektöründe üretim, istihdam ve ihracat gücünü temsil eden Mustafa Nevzat, köklü geçmişinden aldığı güçle yenileniyor. Mustafa Nevzat İlaç, Gensenta adını alarak daha geniş bir coğrafyada, daha fazla hastaya, yeni ve kapsamlı çözümler sunma yolunda çalışmalarına devam ediyor. Gensenta, Amgen Global’in biyoteknoloji alanındaki yenilikçi çözümleri ve 40 yıla yakın tecrübesi ile hastaların ilaca erişimini kolaylaştırırken, küresel ilaç pazarının yüzde 70’ini oluşturan bölgeye Türkiye üzerinden ihracat yaparak Türkiye’nin ihracat hamlesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Dijitalleşmenin etkisiyle şirketlerin artık daha geniş bir coğrafyada daha fazla insanın hayatına değer katma olanağına sahip olduğunu dile getiren Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, “Şirketimiz ve vizyonumuz bu doğrultuda yenileniyor. Türkiye’nin ve bölgenin önde gelen ilaç üretim tesislerinden ve Türkiye’nin ilaç alanındaki en büyük ihracatçılarından biri olmayı hedefliyoruz. Bu vizyonumuz, Türkiye’nin yanı sıra daha farklı kültür ve dil coğrafyalarında uluslararası birçok lisanda çok daha rahat telaffuz edilebilen Gensenta markasıyla tanıtılacak” dedi.

Gensenta adı ile jenerik ilaç alanında iddialı hedeflerini hayata geçirmeye devam edeceklerini belirten Güldem Berkman, “Hedefimiz; biyoteknolojiden jeneriğe tüm alanlarda ürünlerimizle vatandaşlarımızın sağlıklı yaşamına destek vermek ve hastalarımıza hizmet etmek” dedi.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz