Çarşamba, Temmuz 6, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiMSD Türkiye ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden Bilimsel İş Birliği

MSD Türkiye ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden Bilimsel İş Birliği

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Güçlü portföyü ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaç ve aşılar geliştirerek yaşam için keşfeden MSD, farklı üniversitelerle gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. MSD Türkiye, Ege Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi ile yaptığı başarılı iş birliklerinin ardından İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile onkoloji, diyabet ve aşı alanları öncelikli olmak üzere, klinik araştırmalar alanında bilimsel iş birliği için bir araya geldi.

MSD Türkiye; İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, MSD Türkiye Genel Müdürü Gözde Güllüoğlu, MSD Türkiye, Orta Doğu ve Mısır Klinik Araştırmalar Direktörü Betül Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, klinik araştırmalar alanında yürütülecek çalışmalarda İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile bilimsel bir işbirliğine imza attı.

MSD Türkiye Genel Müdürü Gözde Güllüoğlu, “İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile; onkoloji, diyabet ve aşı alanları öncelikli olmak üzere yürütülecek klinik çalışmalarda bilimsel iş birliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. Klinik araştırmalar alanında gerçekleştireceğimiz bu proje ile hastaların ve hekimlerin yenilikçi tedavilere ve aşılara erken erişimini sağlama; aynı zamanda ilaç ve aşı geliştirmenin artmasıyla Türkiye’nin ilaç keşfi için gereken araştırma ve geliştirme yapısını güçlendirmeye yönelik rekabetçiliğin artmasına katkıda bulunmak en büyük hedeflerimiz arasında yer alıyor. MSD olarak, ülkemizde klinik çalışmaların doğru zemine oturtulabilmesine destek olmak için her türlü katkıyı vermeye, tüm bilgi ve tecrübemizi aktarmaya hazırız. Toplumumuzun daha sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yenilikçi tedavilere daha erken ulaşabilmesi adına gerçekleştireceğimiz bu yeni iş birliğimizin sonuçlarını en kısa sürede almaya başlayacağımıza inancım tam.” dedi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, her iki güzide kurumun da klinik araştırmalar konusunda önemli başarıları bulunduğunu belirterek, “Bugün itibariyla başlattığımız bu yeni iş birliği, ülkemiz sağlık camiasına yeni ufuklar açacaktır. Ülkemiz, klinik araştırmalara daha çok katkı yapabilecek, yatırım çekebilecek ve yenilikçi tedavileri insanlara ulaştırırken öncü rol oynayabilecek bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyele katkı oluşturmak en büyük arzumuz.” dedi.

Gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili olarak MSD Türkiye, Ortadoğu ve Mısır Klinik Araştırmalar Direktörü Betül Erdoğan, “İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve MSD Türkiye olarak gerçekleştirdiğimiz bu bilimsel iş birliği ile Türkiye’nin yeni ilaç ve aşı geliştirilmesine katkısının artmasını, artan klinik araştırma katılımı ile yüksek sayıda gönüllünün tedaviye ve aşılara erken erişiminin sağlanmasını ve yüksek kalitede verinin üretilmesini hedefliyoruz.” dedi.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz