Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiTakeda Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Atandı

Takeda Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Atandı

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Bayer Farma’da Çifte Atama

Bayer Farma Bölümünde iki üst düzey atama gerçekleşti. Bayer...

En Popüler Doktor Dizileri

Hastane ve doktor temalı dizi izlemeyi sevenleri buraya alalım!...

Meme Kanserini Teşhis Eden Sütyen Geliştirildi

Nijeryalı robotik gömülü sistem mühendisi Bolarinwa Kemisola meme kanserini...

Türkiye Kısırlık Tedavisinde Avrupa’dan Daha İyi

Türk Alman Jinejoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV)...

Roche, 2023’te Yönetim ve İcra Kurulu’nda Değişikliğe Gidecek

Tüm dünyada insanların yaşamlarını iyileştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Roche,...

2019 yılından beri Takeda Türkiye Hematoloji İş Birimi Direktörlüğü görevini sürdüren Ömür Mangaloğlu, Takeda Türkiye’nin yeni Genel Müdürü oldu.

13 yıldır Türkiye ilaç sektörünün önemli oyuncularından biri olan Takeda Türkiye’nin yaklaşık 3 senedir Genel Müdürlük görevini sürdüren Şeyda Atadan Memiş, Birleşik Krallık ve İrlanda Ülkeler Grubu Genel Müdürü olarak atanmasından sonra koltuğunu çalışma arkadaşlarından Ömür Mangaloğlu’na devretti.

Takeda Türkiye’nin yeni lideri Ömür Mangaloğlu 1996 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve yüksek lisansını 1998 yılında University of Nevada Las Vegas’ta tamamladı. Sağlık sektöründeki kariyerine 2001 yılında Eczacıbaşı- Baxter’de başlayan ve 2001-2006 yılları arasında Eczacıbaşı- Baxter’de PD Eve Teslim ekibine liderlik yapan Mangaloğlu, 2006-2012 yılları arasında RTS Renal Therapy Services’de Ülke Operasyon Müdürü, 2013-2016 yılları arasında da Eczacıbaşı- Baxter ve Eczacıbaşı-Baxalta’da İş Mükemmelliği Müdürü olarak çalıştı. Shire Baxalta birleşmesiyle 2016 yılında Shire’da Genetik Hastalıklar İş Birimi Direktörü olarak atanan Mangaloğlu, 2019 yılında Takeda’nın Shire’ı satın almasından sonra ise Takeda Türkiye Hematoloji İş Birimi Direktörlüğünü görevini devraldı. 3 yıldır bu görevini sürdüren Ömür Mangaloğlu; Ağustos 2022 tarihi itibariyle Takeda Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Yeni görevi için heyecan duyduğunu belirten Ömür Mangaloğlu, “Daha Sağlıklı Daha Parlak Bir Gelecek” vizyonuyla, 80’den fazla ülkede 50 binden fazla çalışanıyla ilaç sektörünün en büyük oyuncularından biri olan Takeda’nın bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni görevimde çalışma arkadaşlarımla birlikte hastaların hayatlarında anlamlı farklar yaratmak ve hastaların yaşam kalitelerini yükseltmek için tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim. Uzun yıllardır birlikte çalıştığım sevgili arkadaşım Şeyda Atadan Memiş’e İngiltere’deki yeni görevinde başarılar dilerken, Takeda’nın global organizasyonunda sayıları gittikçe yükselen Türk yöneticilerimiz ile ayrıca gurur duyuyorum,” dedi.

Takeda Kıdemli Başkan Yardımcısı ve ICMEA Bölge Başkanı Mahender Nayak, Ömür Mangaloğlu’nun yeni görevini şu sözlerle tebrik etti; “Çalışanlarına, tüm potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri kapsayıcı, ilham verici bir çalışma ortamı yaratmaya kendini adayan Takeda, önce insan yaklaşımıyla odağına her zaman çalışanlarını koyuyor. Büyüyen organizasyon yapımızda ICMEA Bölgesi’nin en önemli ve güçlü oyuncularından biri olan Türkiye bizim için çok önemli. Başarılı pek çok yöneticisini Takeda’nın global yapısı içinde farklı görevlere gönderen Takeda Türkiye’nin yeni lideri Ömür Mangaloğlu’nu yürekten kutluyorum.

3 yıldır beraber çalıştığımız liderlik ekibimizin önemli bir üyesi olan Ömür Mangaloğlu’nun, bilgi ve deneyimi ile değerli katkılar sağlayarak Takeda Türkiye’nin 13 yıldır olduğu gibi küresel değerlerimizle bölgemizi parlatan temsilcilerimizden biri olmaya devam edeceğine inanıyorum,” dedi.

En Son İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz