Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaHABERLERUluslararası HaberlerGilead Sciences, Yönetim Kurulu Başkanlığı Ve CEO Görevine Daniel O’Day’i Getirdi.

Gilead Sciences, Yönetim Kurulu Başkanlığı Ve CEO Görevine Daniel O’Day’i Getirdi.

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

1 Mart 2019 itibarıyla Gilead Sciences’taki yeni görevine başlayacak olan Daniel O’Day, 2012 yılından bu yana Roche İlaç Bölümü CEO’luğu görevini yürütüyordu. Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Avrupa’da 30 yıl farklı liderlik rollerini üstlenen Daniel O’Day, Washington’daki Georgetown Üniversitesi’nde Biyoloji Lisans Diploması ve New York’taki Columbia Üniversitesi’ndeki Columbia Business School’dan MBA derecesine sahip.

Gilead Sciences Yönetim Kurulu Başkanı John C. Martin, “Kapsamlı bir araştırmanın ardından Yönetim Kurulumuz, Daniel O’Day’in Gilead’ı geleceğe taşıyacak doğru lider olduğuna karar verdi. Son derece bilimsel ve rekabetçi tedavi alanlarındaki başarıları, dünyadaki gelişen sağlık çevresi ile ilgili derin bilgi birikimi ve inovasyonu teşvik etmeye sarsılmaz bağlılığı göz önüne alındığında, Daniel O’Day bu rolü üstlenmek için benzersiz bir yeterlilikte.” açıklamasını yaptı.

Daniel O’Day ise “Gilead Sciences’ı, insanlığın HIV ve viral hepatit ile mücadelesini kökten değiştiren ilaçları geliştirmek için yaptığı çalışmalardan ötürü uzun yıllardır takdir ediyordum. Gilead Sciences, bu sayede dünya çapında insanlara erişim sağladı ve yenilikçi bilime odaklanarak küresel bir kuruluş haline geldi. Bu noktadan hareketle, Yönetim Kurulu, liderlik ekibi ve 11.000 çalışanımız ile birlikte, misyonumuza uygun olarak milyonlarca insanın yaşamını dönüştürmeye devam edeceğimize inanıyorum.” dedi.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz