Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiGSK ile Vir Biotechnology Tarafından Geliştirilen COVID-19 İlacının Güncel Klinik Sonuçları Açıklandı

GSK ile Vir Biotechnology Tarafından Geliştirilen COVID-19 İlacının Güncel Klinik Sonuçları Açıklandı

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Yapılan son bilimsel çalışma,GSK ile Vir Biotechnology tarafından geliştirilen antikor ilacının ağır seyretme riski yüksek olan hafif ila orta derecede COVID-19’lu erişkinlerde hastaneye yatış oranının ve ölüm riskinin önemli ölçüde düşmesini sağladığının yanı sıra, bilinen tüm varyantlara karşı etkili olduğunu da ortaya koydu.

GSK ile Vir Biotechnology tarafından geliştirilen monoklonal antikor ilacının COMET-ICE (COVID-19 Monoklonal Antikor Etkililik Çalışması – Erken Bakım Amaçlı) programı kapsamında devam eden Faz 3 çalışmasının yeni sonuçları açıklandı. Klinik çalışmanın birinci sonlanma noktası olan 29. günde hafif ve orta derecede COVID-19’lu erişkinlerin 24 saatten fazla hastane yatışında ve herhangi bir nedene bağlı ölümlerinde plaseboya kıyasla yüzde 79’luk bir azalma gözlemlendi.

Faz 3 klinik çalışmasından elde edilen bulgular ilacın hastaneye yatış oranını ve ölüm riskini önemli ölçüde azalttığını gösterdi. Ayrıca, laboratuvar verileri ilacın Delta varyantı dâhil olmak üzere, tüm varyantlara karşı etkili olduğunu da ortaya koydu.

Bu veriler sonucunda, ağır komplikasyonlar geliştirme riski olan COVID-19 hastalarının erken tedavisinde kullanılmak üzere GSK ile Vir Biotechnology tarafından geliştirilen monoklonal antikor ilacı ile ilgili detaylar güncellenen ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) COVID-19 Tedavi Rehberi’nde yerini aldı.

Bir süre önce FDA’den acil kullanım onayı alan ilaca daha sonra EMA tarafından da spesifik şartlar altında kullanım onayı verilmişti.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz