Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç Endüstrisi“Kadınlar İçin En İyi İşverenler” Listesindeki İlaç Şirketi Açıklandı

“Kadınlar İçin En İyi İşverenler” Listesindeki İlaç Şirketi Açıklandı

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Bayer Farma’da Çifte Atama

Bayer Farma Bölümünde iki üst düzey atama gerçekleşti. Bayer...

En Popüler Doktor Dizileri

Hastane ve doktor temalı dizi izlemeyi sevenleri buraya alalım!...

Meme Kanserini Teşhis Eden Sütyen Geliştirildi

Nijeryalı robotik gömülü sistem mühendisi Bolarinwa Kemisola meme kanserini...

Türkiye Kısırlık Tedavisinde Avrupa’dan Daha İyi

Türk Alman Jinejoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV)...

Roche, 2023’te Yönetim ve İcra Kurulu’nda Değişikliğe Gidecek

Tüm dünyada insanların yaşamlarını iyileştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Roche,...

Forbes’un 50.000 çalışanın katılımı ile yaptığı ankette, AstraZeneca “Kadınlar için En İyi İşverenler” 2022 listesinde ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer aldı.

Yaşama değer katan ilaçları keşfetmek amacıyla bilimin sınırlarını zorlarken, toplumun ve çalışanlarının gelişimine verdiği destekle de dikkat çeken AstraZeneca, Forbes’un “Kadınlar için En İyi İşverenler” 2022 listesinde yer alarak ilaç şirketleri arasında birinci oldu. Sıralama, ABD operasyonlarında en az 1.000 çalışanı olan şirketlerden toplam 50.000 çalışanın katıldığı bağımsız anketten çıkan sonuçlara göre belirlendi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan, “Cinsiyet eşitliğini destekleyen politikalarımız, kurum içi ve kurum dışı toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetlerindeki başarılı çalışmalarımızla bu listede yer almaktan gurur duyuyoruz. AstraZeneca’da çeşitlilik ve kapsayıcılığın teşvik edildiği ve cinsiyet eşitliğinin desteklendiği bir kurum kültürüne sahibiz. Bu konuda faaliyette olduğumuz tüm coğrafyalarda olduğu gibi Türkiye’de de ortaya koyduğumuz çalışmalarla güçlü bir şekilde ilerlemeye devam ediyoruz. Örneğin, Türkiye’de yönetim kurulu üyelerimizin %62,5’inin, orta ve üst düzey yöneticilerimizin yüzde %69,4’ünün kadın olduğunu söyleyebiliriz. Forbes tarafından yapılan bu ankette ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almamız, iş gücünde cinsiyet eşitliğine olan bağlılığımızın teyidi niteliğinde. Kadınlara yönelik özel eğitim ve gelişim programlarımız, kariyer ve kişisel gelişim hedeflerini hızlandırmak için sunduğumuz tüm imkânlardan gurur duyuyoruz. AstraZeneca olarak, iş hayatında cinsiyet eşitliğinin toplumsal hayatta eşitlik ile başladığına inanıyoruz. Bu inancımız doğrultusunda kapsayıcı bir kültürü ve iş gücünde çeşitliliği daha da teşvik etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

En Son İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz