Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGündemKale Gibi Hastane

Kale Gibi Hastane

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşku ve gurur içinde...

Depremzede Çocuklar İçin ‘Aşı’ Uyarısı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi...

Abdi İbrahim’e 5 Kategoride Ar-Ge ödülü

Türk ilaç sektörünün 21 yıldır kesintisiz lider ismi Abdi...

Pfizer Türkiye’de Atama

Pfizer Türkiye’ye 2008 yılında katılan Elif Çetinkaya, Ticari Beceriler...
- Advertisement -

Hatay’ın Defne ilçesi merkezli 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastalar tedbir amaçlı tahliye edildi. Bölgedeki birçok yaralı, Kahramanmaraş ve Hatay depremlerini yaşayıp, 341 adet izolatör ile kale gibi ayakta kalan Hatay Dörtyol Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Hatay’ın Defne ilçesinde 6.4 büyüklüğünde yaşanan deprem İskenderun ilçesinde de hissedildi. İskenderun Devlet Hastanesi’nin Numune Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasında yoğun bakım servisinde yatan 9 hasta tedbir amacıyla Dörtyol Devlet Hastanesine sevk edildi.

Yaralılar Dörtyol Hastanesine sevk edildi
Hastanenin acil servis hizmetleri de bahçeye kurulan sahra hastanesinde verilmeye başlandı. Hastanenin Dumlupınar Mahallesindeki eski binasının bir bölümü ise Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılmıştı.

Yeni Dörtyol Devlet Hastanesi törenle açıldı
Bölgedeki yaralı depremzedelerin Dörtyol Hastanesi ile sahra hastanelerinde tedaviye alındığı öğrenildi. Hatay Dörtyol Devlet Hastanesi’ni, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremlerde ayakta tutan izolatör sistemi basına da yansımıştı.

Dört deprem gördü ayakta kaldı
Bölgede birçok hastane yıkılırken, bina, üzerine kurulduğu izolatörler sayesinde tek bir cam kırığı dahi almadan iki büyük depremin yanı sıra dün yaşanan Hatay depremlerini de yıkımsız atlattı.

- Advertisement -

En Son İçerikler