Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiMedikal Estetiğin Nabzı Masters of Beauty Toplantısı’nda Attı

Medikal Estetiğin Nabzı Masters of Beauty Toplantısı’nda Attı

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Bayer Farma’da Çifte Atama

Bayer Farma Bölümünde iki üst düzey atama gerçekleşti. Bayer...

En Popüler Doktor Dizileri

Hastane ve doktor temalı dizi izlemeyi sevenleri buraya alalım!...

Meme Kanserini Teşhis Eden Sütyen Geliştirildi

Nijeryalı robotik gömülü sistem mühendisi Bolarinwa Kemisola meme kanserini...

Türkiye Kısırlık Tedavisinde Avrupa’dan Daha İyi

Türk Alman Jinejoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV)...

Roche, 2023’te Yönetim ve İcra Kurulu’nda Değişikliğe Gidecek

Tüm dünyada insanların yaşamlarını iyileştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Roche,...

Allergan Aesthetics tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve medikal estetiğin farklı açılardan ele alındığı ‘Masters of Beauty’ toplantısı, Türkiye genelinde yaklaşık 500 hekimin katılımı ile 12 Mayıs’ta Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleşti.

Medikal estetik alanında dünyanın en geniş tedavi, tıbbi cihaz ve estetiğe yönelik ürün portföylerinden birine sahip Allergan Aesthetics’in ev sahipliğinde gerçekleşen Masters of Beauty 2022 medikal estetik camiasını bir araya getirdi.

Alanında uzman birçok farklı hekimin ve konuşmacının yeni medikal estetik trendlerini aktardığı ve farklı alanlarda eğitimlerin düzenlendiği toplantıda yeni tüketici trendleri, bütünsel yüz şekillendirme ve farklı perspektiflerden estetik değerlendirme yaklaşımları gibi birçok farklı konu ele alındı.

Hekimlerin mesleki yolculuklarına değer katan bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Allergan Aesthetics Türkiye Genel Müdürü Barlas Döner, yaptığı açılış konuşmasında Global ve Türkiye estetik pazarı ile ilgili olarak “Global estetik pazarı 2022 yılı itibarıyla 69.9 milyar dolara ulaştı ve 2030 yılında 145.7 milyar dolar olması bekleniyor. Bu da bize global estetik pazarının önümüzdeki yıllarda iki katından daha fazla büyüyeceğini gösteriyor.” dedi. Konuşmasına Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin (ISAPS) 2021 yılı son verileri ile devam eden Döner, dünya genelinde toksin ve dermal dolguların yapılan uygulamalar arasında ilk iki sırada yer almaya devam ettiğini belirtti.

Türkiye pazarı hakkında da veriler paylaşan Döner sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye olarak dünya ülkeleri arasında her geçen gün uygulama sayısı açısından büyümeye devam ediyoruz. 2019’da dünya genelinde 7. sıradayken, 2020 yılı itibarıyla 5. sıraya yükseldik. Güzellik kavramında çeşitlilik algısının artması ve tüketicilerin estetik uygulamalara olan yaklaşımının değişen estetik trendleri ile beraber normalleşmesi bu büyümede önemli bir rol oynuyor” dedi.

Medikal estetik alanında ilklere imza atan çalışmalarla sektöre yön veren Allergan Aesthetics, her paydaşın özgüvenini güçlendirmeyi ilke edinen kimliği ile, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hekimlerin mesleki gelişimlerine değer katan çalışmaları hayata geçirmeye devam edecek.

En Son İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz