Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiMSD Türkiye’de 5 MSD'li Yeni Pozisyonlara Atandı

MSD Türkiye’de 5 MSD’li Yeni Pozisyonlara Atandı

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşku ve gurur içinde...

Depremzede Çocuklar İçin ‘Aşı’ Uyarısı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi...

Abdi İbrahim’e 5 Kategoride Ar-Ge ödülü

Türk ilaç sektörünün 21 yıldır kesintisiz lider ismi Abdi...

Pfizer Türkiye’de Atama

Pfizer Türkiye’ye 2008 yılında katılan Elif Çetinkaya, Ticari Beceriler...
- Advertisement -

MSD Türkiye, organizasyon yapısını güçlendirmek ve çalışan yetkinliklerini geniş bir alanda zenginleştirmek üzere yeni atamalar gerçekleştirdi. Bu kapsamda, MSD Türkiye’de farklı birimlerde görev almakta olan 5 MSD’li yeni pozisyonlara transfer edildi.

Hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan, yaşam için keşfeden MSD, sektördeki etkinliğini artırmak ve organizasyonel açıdan güçlenmek üzere yeni görev değişiklikleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda, 5 farklı birimde görev alan MSD Türkiye çalışanı yeni görevlerine atandı.

Yapılan atamalar kapsamında;
Begüm İncegül, Onkoloji İş Birimi Direktörü görevinden Hasta Erişim, Sağlık Politikaları ve Kurumsal İletişim Direktörü pozisyonuna,
Aslı Ekren, İmmunoloji-HIV İş Birim Direktörü görevinden Onkoloji İş Birim Direktörü pozisyonuna,
Rüya Koşkun, Aşı & Diyabet İş Birimi Direktörü görevinden Strateji, Aşı ve Diyabet İş Birimi Direktörü pozisyonuna,
Candan Şişman, Kurumsal İletişim Lideri ve Koordinasyon Müdürü görevinden Aşı İş Birimi Müdürü poziyonuna,
Uğur Akpamuk ise Onkoloji Ulusal Satış Takım Lideri görevinden Immunoloji & HIV İş Birimi Müdürü pozisyonuna getirildi.

Begüm İncegül kimdir?
İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamlayan Begüm İncegül, kariyerine 2007 yılında Pfizer’de Pazarlama alanında Yönetici Adayı Programı kapsamında başlamış ve çeşitli alanlarda Ürün Müdürlüğü ve Türkiye Marka Liderliği yapmıştır. 2014 yılında MSD’ye katılan İncegül, sırasıyla Enfeksiyon Hastalıkları ve İmmunoloji alanlarında Pazarlama Müdürü olarak çalışmıştır. 2018 Mart ayından itibaren Onkoloji İş Birimi Direktörü ve Liderlik Ekibi üyesi olarak çalışmalarına devam eden İncegül, 2020 Haziran – 2021 Aralık döneminde Türkiye sorumluluklarına ek olarak Ukrayna ve CIS ülkelerinin sorumluluğunu da üstlenmiş ve 2022 yılında Onkoloji ekibinin Agile çalışma modeline liderlik etmiştir. Bunların yanı sıra, MSD Türkiye çatısı altında farklı alanlarda çalışma gruplarında sponsor olarak yer almaktadır; geçmişte Women Network sponsoru olarak görev alan İncegül halen Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu’na sponsorluk etmektedir.

Yapılan yeni atama kapsamında Begüm İncegül MSD Türkiye’deki görevine Hasta Erişim, Sağlık Politikaları ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak devam edecektir.

Aslı Ekren kimdir?
Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal yaparak tamamlayan Aslı Ekren, 2017 yılında INSEAD – Liderlik Programı’na katılmıştır. Kariyerine 2007 yılında Roche’ta Pazarlama Yönetici Adayı olarak başladıktan sonra 2009-2016 yılları arasında, Roche Türkiye’de Ürün Müdürü olarak Hematoloji İş Birimi’nde ve Kıdemli Ürün Müdürü olarak Onkoloji İş Birimi’nde görev almıştır. 2016 yılında Takeda İlaç’a, Gastroenteroloji İş Birim Müdürü olarak geçtikten sonra 2017 yılında, Gastroenteroloji İş Birimi Lideri olarak Takeda Türkiye Yönetim Ekibi’ne katılan Ekren, Ekim 2019’da Janssen’de Türkiye Pulmoner Arteriyel Hipertansiyon İş Birim Lideri ve Liderlik Ekibi üyesi olarak çalışmalarına devam etmiştir. Kasım 2020’den beri Hastane ve Immunoloji İş Birimi Direktörü olarak görev almaktadır.

Yapılan yeni atama kapsamında Aslı Ekren MSD Türkiye’deki görevine Onkoloji İş Birim Direktörü olarak devam edecektir.

Rüya Koşkun kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladığı üniversite eğitiminin ardından Oxford Üniversitesi’nden Sosyoloji alanında yüksek lisans diplomasını alan Rüya Koşkun, kariyerine 2009 yılında Peppers & Rogers Group’ta Araştırma Analisti olarak başlamıştır. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2011-2012 yılları arasında Nielsen İngiltere’de İş Analisti olarak çalışan Koşkun, 2012 yılında Türkiye’ye dönerek Pfizer’da sırasıyla İnsan Kaynakları İş Ortağı, Strateji ve İş Geliştirme Proje Yöneticisi ve Ürün Müdürü pozisyonlarında çalışmıştır. 2015’te MSD ailesine katılan Koşkun, 2018 yılına kadar İmmünoloji Takımı’nda Ürün Müdürlüğü görevini başarıyla yürütmüştür. Mayıs 2018 tarihinde Chief of Staff/Koordinasyon Müdürü görevini yürütmeye başlayan ve Ekim 2019’dan itibaren Kurumsal İletişim Liderliği görevini de üstlenen Rüya Koşkun, Kasım 2020’den beri Diyabet ve Aşı İş Birimi Direktörlü olarak görev almaktadır.

Yapılan yeni atama kapsamında Rüya Koşkun MSD Türkiye’deki görevine Strateji, Aşı ve Diyabet İş Birimi Direktörü olarak devam edecektir.

Candan Şişman kimdir?
Candan Şişman, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ve Boğaziçi Üniversitesi pre-MBA programının ardından kariyerine 2007 senesinde Novartis’de başlamış ve sonrasında Daiichi Sankyo, Bausch+Lomb ve Pfizer’de ağırlıklı pazarlama olmak üzere farklı pozisyon ve terapötik alanlarda tecrübe edinmiştir. 2015’te MSD Türkiye’de Diyabet İş Birimi Ürün Müdürü olarak göreve başlayan ve 2016’da Kıdemli Ürün Müdürü pozisyonuna terfi eden Candan Şişman, 2017’de 10 ay boyunda yurt dışında “Commercial Development Program / Ticari Gelişim Programı” kapsamında Amerika, New Jersey’de Global Pazarlama Kadın Sağlığı takımında çalışarak global stratejiler oluşturma ve inovatif projeler geliştirme konularında aktif rol almıştır. 2018’de Türkiye’ye dönerek Diyabet Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlenen Şişman; En İyi Pazarlama Planı ve ardından EEMEA Bölgesi En İyi Pazarlama Ödülü’nü almıştır. Kasım 2020’den beri Kurumsal İletişim Lideri ve Koordinasyon Müdürü olarak görev almaktadır.

Yapılan yeni atama kapsamında Candan Şişman MSD Türkiye’deki görevine Aşı İş Birimi Müdürü olarak devam edecektir.

Uğur Akpamuk kimdir?
Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine Lily’de Onkoloji Satış Temsilcisi olarak başlayan Uğur Akpamuk, Nisan 2012’de Amgen’da sırasıyla Bölge Müdürü, Ürün Müdürü, Medikal Danışman görevlerini almıştır. Haziran 2016’da MSD ailesine katılan Akpamuk, Mayıs 2019’a kadar Onkoloji Ürün Müdürlüğü görevini başarıyla sürdürdükten sonra Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Müdürlüğü ve son olarak da Ulusal Satış Takım Lideri rolü ile Onkoloji alanında görev almıştır.

Yapılan yeni atama kapsamında Uğur Akpamuk MSD Türkiye’deki görevine İmmunoloji & HIV İş Birimi Müdürü olarak devam edecektir.

- Advertisement -

En Son İçerikler