Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiRoche Diagnostik'te Üst Düzey Atama

Roche Diagnostik’te Üst Düzey Atama

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

2016 yılından bu yana Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü, Türkiye & Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Yönetim Merkezi Başkanı olarak görev yapmakta olan Burçak Çelik, 1 Temmuz 2022’den itibaren Roche Diagnostik İtalya ekibinin liderliğini üstlenecek.

Sağlık hizmetleri ekosisteminde insanların yaşamlarını iyileştirme misyonuyla faaliyetlerine devam eden Roche, dünya çapında yapılanmasını güçlendirmek üzere yeni bir lider ataması gerçekleştirdi. Bu kapsamda, 2016 yılından bu yana Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü, Türkiye & Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Yönetim Merkezi Başkanı görevini üstlenen Burçak Çelik, Roche Diagnostik İtalya Genel Müdürü olarak atandı. 1 Temmuz 2022 itibarıyla yeni görevine başlayacak olan Burçak Çelik, Roche Diagnostik EMEA-LATAM Bölgesi Liderlik Ekibinin bir üyesi olmaya devam edecek.

Burçak Çelik kimdir?

Kariyer yolculuğuna Pfizer’de başlayan Burçak Çelik, yurt içi ve dışında çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. 2007 yılında Roche İlaç Türkiye’ye katılan Çelik, yıllar içerisinde farklı iş birimlerinde artan sorumluluklar aldı. 2012 yılında Roche İlaç Güney Afrika Genel Müdürü ve Sahra Altı Bölgesi Başkanı olarak atanan Çelik, Johannesburg, Güney Afrika merkezli olmak üzere bölgesel liderlik görevini üstlendi.

2016 yılında Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü, Türkiye & Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Yönetim Merkezi Başkanı pozisyonuna atanan Burçak Çelik, yaklaşık 6 yıl sürdürdüğü liderlik görevi boyunca Roche Diagnostik Türkiye’nin sağlık hizmetlerinde dijitalleşme odağındaki yolculuğu kapsamında daha fazla dijital odaklı çözüm ve araçla hasta hayatına dokunan lokal ve global çalışmalara imza attı. Çelik önderliğinde, Türkiye sağlık ekosistemine değer katan pek çok projenin yanı sıra pandemi koşullarında ortaya çıkan ihtiyaçlara yönelik olarak kullanıma sunulan tanı çözümleri ile Covid-19 salgınıyla mücadeleye önemli katkılar sağlandı. Roche Diagnostik Türkiye’nin çevik dönüşüm sürecine de liderlik eden Çelik, “İnsana Değer” odağıyla şirketin kültürel açıdan önemli bir eşikten geçmesine de katkı sundu.

Burçak Çelik, 1 Temmuz 2022 itibarıyla İtalya’nın Monza kenti merkezli olmak üzere Roche Diagnostik İtalya ekibine liderlik edecek.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz