Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiTürkiye'nin En Beğenilen Şirketleri Arasında

Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Arasında

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Dünyada 1923’ten, Türkiye’de ise 1995’ten bu yana faaliyet gösteren Novo Nordisk , En Beğenilen Şirketler Araştırması’nda sektörünün en beğenilenleri arasında yer aldı. Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem “misyonumuz öncü çığır açan tedavilerle hayatları değiştirmek ve iyileştirmek; bunun için de en değerli kaynağımız çalışanlarımız” dedi.

Faaliyet gösterdiği alanda, yaklaşık 100 yıllık yenilikçiliğe ve liderliğe sahip global sağlık şirketi Novo Nordisk, dünyada 80 ülkede yaklaşık 43 bin kişilik bir ekiple, ürünlerini 170 ülkeye ulaşıyor. Diyabet tedavisine ek olarak obezite, nadir kanama bozuklukları, hormon replasman tedavisi ve büyüme hormonu alanlarında da öncü çalışmalar ile hastaların hayatlarına dokunan Novo Nordisk, 21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olan diyabeti yenmek ve obeziteyi değiştirmek misyonu ile faaliyet gösteriyor. Dünyanın en büyük vakfı olan Novo Nordisk Vakfı tarafından yönetilen Novo Nordisk, Türkiye’de 1995 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor.

İnsana verdiği değer ile global liderliğini geleceğe taşımayı amaçlayan Novo Nordisk, Capital dergisinin her yıl düzenlediği ve bu yıl 1.980 yöneticinin rekor katılımı ile gerçekleşen Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri araştırmasında, üçüncü kez ilk 3 sırada yer aldı.

Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Kutay Kavukçu şirketin işveren marka yaklaşımına yönelik yaptığı açıklamada “Şirketimiz demek, tüm çalışanlarımız demektir” prensibinden yola çıkan işveren markası yaklaşımıyla, Novo Nordisk çalışanlarına mevcut önceliklerini ve bir sonraki adımda nereye gitmek istediklerini destekleyen bir iş-yaşam dengesi sunmayı hedefliyor” dedi.

“Misyonumuz, öncü çığır açan tedavilerle hayatları değiştirmek ve iyileştirmek; bunun için de en değerli kaynağımız çalışanlarımız” açıklamasında bulunan Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Her geçen gün daha da dinamikleşen bir sektörde faaliyet gösteren, yenilikçi bir şirketiz. Gelecekte başarılı olmamızı sağlayacak eforun, bizi bugün bulunduğumuz yere getiren çalışmalardan daha fazlası olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, sürekli olarak çalışma şeklimizi geliştiriyoruz. Burada en değerli kaynağımız insan. İnsan hayatını iyileştirmek için adanmış çalışanlarımız ile birlikte güçlüyüz. Bu çabalarımızın karşılığında, Türkiye’nin en beğenilen ilaç şirketleri arasında üç kez ilk 3’te yer almak bizi gururlandırıyor.”

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz