Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiFerring Türkiye’ye Yeni Genel Müdür

Ferring Türkiye’ye Yeni Genel Müdür

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Dünyanın her yerinde çocuk ve yetişkinlerin hayat kalitesini artırmak amacıyla özgün ilaç tedavileri geliştiren Ferring Türkiye’de; sektörün deneyimli isimlerinden Cem Melih Özden, genel müdür olarak şirketin liderliğini devraldı.

Üreme sağlığı, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, gastroenteroloji ve endokrinoloji alanlarında yenilikçi ürünleri tanımlama, geliştirme ve pazarlamaya yönelik araştırma odaklı bir ilaç şirketi olan Ferring Türkiye’de yeni genel müdür Cem Melih Özden oldu.

Sektördeki 15 yıllık deneyimi süresince Türkiye’nin yanı sıra, global ve bölgesel olarak farklı rollere liderlik eden Cem Melih Özden, yeni görevine Mayıs 2022 itibarıyla başladı. Özden, Ferring Türkiye Genel Müdürü olarak Türkiye organizasyonunun bölgedeki güçlü konumunu devam ettirerek organizasyonun büyüme ajandasındaki hedeflerinin hayata geçirilmesine liderlik edecek.

Cem Melih Özden Hakkında

ODTÜ İşletme ve Ekonomi bölümlerinden mezun olan Cem Melih Özden, BAT’de iş hayatına başladı. 2007 yılında ilaç sektörüne geçiş yapan Özden, 2012 yılına kadar AstraZeneca’da satış ve pazarlama alanlarında farklı görevler üstlendi. 2012 yılında katıldığı Abbvie’de Ulusal Satış Müdürlüğü, Ticari Mükemmelliyet Direktörlüğü ve ardından İmmunoloji Grubu Direktörlüğünün liderliğini yaptı. Abbvie’de global ve bölgesel görevleri başarıyla yürüten Özden, Ferring Türkiye organizasyonuna katılmadan önce son olarak Humira WE&C (Batı Avrupa ve Kanada) Bölge Ticaret Direktörlüğü görevini yürüttü.

Cem Melih Özden, meslek hayatı boyunca rekabetçi stratejilerin hayata geçirilmesi, yüksek performanslı öğrenen organizasyonların inşa edilmesi, bölümler ve coğrafyalar arası iş birlikleri geliştirerek ve çeşitlilikten faydalanarak, değişim çalışmalarına liderlik edilmesi konularında başarılı çalışmalara imza attı.

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz