Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiNovo Nordisk Türkiye'de Üst Düzey Değişiklik

Novo Nordisk Türkiye’de Üst Düzey Değişiklik

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Bayer Farma’da Çifte Atama

Bayer Farma Bölümünde iki üst düzey atama gerçekleşti. Bayer...

En Popüler Doktor Dizileri

Hastane ve doktor temalı dizi izlemeyi sevenleri buraya alalım!...

Meme Kanserini Teşhis Eden Sütyen Geliştirildi

Nijeryalı robotik gömülü sistem mühendisi Bolarinwa Kemisola meme kanserini...

Türkiye Kısırlık Tedavisinde Avrupa’dan Daha İyi

Türk Alman Jinejoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV)...

Roche, 2023’te Yönetim ve İcra Kurulu’nda Değişikliğe Gidecek

Tüm dünyada insanların yaşamlarını iyileştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Roche,...

Novo Nordisk Türkiye operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak, Novo Nordisk’in uluslarası operasyonlarında 22 yıllık tecrübesi olan Jens Pii Olesen atandı. 2016’dan bu yana bu görevi yürüten Dr. Burak Cem ise Varşova’ya global bir pozisyona, Güney ve Doğu Avrupa Bölgesinden sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen global sağlık şirketi Novo Nordisk, Türkiye’nin bağlı bulunduğu organizasyonun yönetiminde gerçekleştirilen değişiklikler sonucu Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jens Pii Olesen oldu. Son 22 yıldır çok sayıda farklı ülkede Novo Nordisk’in terapi alanları olan diyabet, obezite ve nadir hastalıkların ticari operasyonlarına liderlik eden Jens Pii Olesen, sürdürülebilir ve fark yaratan projeler yürütmesi ile biliniyor.

1 Haziran 2022 tarihi itibariyle Türkiye’deki görevine başlayan Jens Pii Olesen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye diyabet, obezite ve nadir hastalıklardaki faaliyetleri ve bölgesel merkez olmaya yönelik çalışmaları nedeniyle Novo Nordisk’in global operasyonlarında stratejik öneme sahip ülkelerden biri. Bu stratejik konum, bugüne kadar yürütülen etkin çalışmalar ve önemli yatırımların başarısı. Dr. Burak Cem’e bu yöndeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’deki başarılı ekiple birlikte tedavisini sunduğumuz teropatik alanlarda değişimin öncüsü olmaya devam ederek stratejik önemimizi daha da ileri taşıyacak işler yapmak için büyük heyecan duyuyorum” dedi.

DR. Burak Cem Global Pozisyona Atandı

Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürlüğü görevini Ocak 2016 yılından bu yana sürdüren  ise başarılı çalışmaları nedeniyle Güney ve Doğu Avrupa Bölgesi Kurumsal Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Dr. Burak Cem atama sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Novo Nordisk Türkiye’de görev yaptığım her gün insan hayatını iyileştirme misyonumuzun verdiği motivasyon ve heyecanla çalıştım. Buradaki ekibin başarılı çalışmalarına aynı heyecanla devam edeceğine yürekten inanıyorum. Jens Pii Olesen’e yeni görevinde başarılar diliyorum.”

En Son İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz