Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaSAĞLIK SEKTÖRÜİlaç EndüstrisiNovo Nordisk Türkiye'de Üst Düzey Değişiklik

Novo Nordisk Türkiye’de Üst Düzey Değişiklik

Tarih:

İlginizi Çekebilir

Cinsiyetiniz Diş Sağlığınızı Etkiliyor !

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, genel sağlığın korunması...

Dondurmadan Bulaşan Öldürücü Virüs Paniğe Neden Oldu

Amerika’da aynı marka dondurma yiyen 23 kişi Listeria virüsüne...

Antalya, sağlık turizmi ile kazanmayı hedefliyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak anılan Antalya'da sadece deniz ve...

CHP’li Öztunç Meclis araştırması istedi: Hastane randevu sistemi çöküyor

Sağlık Bakanlığı MHRS sisteminin çöktüğünü ve yurttaşın hastane randevusu...

Roche İlaç Türkiye’de Yeni Atama

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön...
spot_imgspot_img

Novo Nordisk Türkiye operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak, Novo Nordisk’in uluslarası operasyonlarında 22 yıllık tecrübesi olan Jens Pii Olesen atandı. 2016’dan bu yana bu görevi yürüten Dr. Burak Cem ise Varşova’ya global bir pozisyona, Güney ve Doğu Avrupa Bölgesinden sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen global sağlık şirketi Novo Nordisk, Türkiye’nin bağlı bulunduğu organizasyonun yönetiminde gerçekleştirilen değişiklikler sonucu Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jens Pii Olesen oldu. Son 22 yıldır çok sayıda farklı ülkede Novo Nordisk’in terapi alanları olan diyabet, obezite ve nadir hastalıkların ticari operasyonlarına liderlik eden Jens Pii Olesen, sürdürülebilir ve fark yaratan projeler yürütmesi ile biliniyor.

1 Haziran 2022 tarihi itibariyle Türkiye’deki görevine başlayan Jens Pii Olesen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye diyabet, obezite ve nadir hastalıklardaki faaliyetleri ve bölgesel merkez olmaya yönelik çalışmaları nedeniyle Novo Nordisk’in global operasyonlarında stratejik öneme sahip ülkelerden biri. Bu stratejik konum, bugüne kadar yürütülen etkin çalışmalar ve önemli yatırımların başarısı. Dr. Burak Cem’e bu yöndeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’deki başarılı ekiple birlikte tedavisini sunduğumuz teropatik alanlarda değişimin öncüsü olmaya devam ederek stratejik önemimizi daha da ileri taşıyacak işler yapmak için büyük heyecan duyuyorum” dedi.

DR. Burak Cem Global Pozisyona Atandı

Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürlüğü görevini Ocak 2016 yılından bu yana sürdüren  ise başarılı çalışmaları nedeniyle Güney ve Doğu Avrupa Bölgesi Kurumsal Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Dr. Burak Cem atama sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Novo Nordisk Türkiye’de görev yaptığım her gün insan hayatını iyileştirme misyonumuzun verdiği motivasyon ve heyecanla çalıştım. Buradaki ekibin başarılı çalışmalarına aynı heyecanla devam edeceğine yürekten inanıyorum. Jens Pii Olesen’e yeni görevinde başarılar diliyorum.”

En Son İçerikler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz